Orgány okresu Hodonín

Junák – český skaut, okres Hodonín, z. s.

… je pobočným spolkem hlavního spolku – Junák – český skaut, z. s., v souladu s občanským zákoníkem. Má právní osobnost.

Hlavní úkoly

1. Podporovat skautskou výchovu dětí a mládeže v okrese Hodonín, zvyšovat úroveň a kvalitu.

2. Poskytovat zázemí pro činnost středisek a podporovat vedení.

3. Sdružovat, organizovat a řídit střediska.

4. Pořádat vzdělávací akce.

Orgány okresu

• SNĚM – nejvyšším orgánem okresu je sněm. Řádný okresní sněm je svoláván obvykle jedenkrát za 3 roky. Poslední sněm se uskutečnil 30. listopadu 2013 v Hodoníně.
  • RADA – je vrcholným řídícím orgánem okresu mezi sněmy. Okresní rada se schází na svých řádných zasedáních obvykle jedenkrát za měsíc. Radu řídí předseda okresu.
  • REVIZNÍ KOMISE – je vrcholný kontrolní orgán okresu. Okresní revizní komise se schází dle potřeby na základě svého plánu činnosti. Její činnost řídí předseda revizní komise. Předsedkyní Revizní komise je Mgr. Zuzana Schwarzová.
  • STATUTÁRNÍ ORGÁN – statutárním orgánem okresu Hodonín je předseda okresu Ing. Jiří Stokláska. Jeho zástupcem je místopředseda okresu Mgr. Karel Ryba.
  • ZPRAVODAJOVÉ – jsou jmenovaní činovníci, kteří mají právo účastnit se zasedání Rady, s hlasem poradním.
  • PRACOVNÍ SKUPINY – Rada může dále zřizovat pracovní skupiny. Jsou zřízeny pracovní skupiny Výchovný odbor Želvičky, kterou řídí okresní výchovní zpravodajové, a Okresní roverský odbor, kterou řídí okresní zpravodaj pro rovery a rangers. Další pracovní skupinou je Instruktorský sbor lesních kurzů Velká Morava.
  • ZKUŠEBNÍ KOMISE – okres Hodonín má zřízenou zkušební komisi pro čekatelské a vůdcovské zkoušky, její předsedou je Mgr. Karel Ryba.
  • STÁLÍ INSTRUKTOŘI – jsou hlavními garanty dvou vzdělávacích akcí, které okres Hodonín pořádá, Čekatelského lesního kurzu Velká Morava a Vůdcovského lesního kurzu Velká Morava.
RADA

předseda                                 Ing. Jiří Stokláska (Hrach)

místopředseda                      Mgr. Karel Ryba (Mýval)

členové                       Ing. Stanislava Lingová (Žýžala), Martina Luňáková, DiS. (Sissi)