Zdravotnický kurz

ZDRAVOTNÍK ZOTAVOVACÍCH AKCÍ (39 hod.)

Náplň kurzu

Během tří víkendů se můžeš těšit na teoretické přednášky předepsaných témat, praktické ukázky ošetření zraněných či nemocných. Prakticky si také v krytém bazéně předvedeme a vyzkoušíme záchranu tonoucího a dopomoc unavenému plavci. Přichystáno je spousty her na zdravotnické téma. Celý kurz bude poslední den završen zkouškou (test + praktická část), která je podmínkou pro absolvování celého kurzu.

V roce 2011 absolvovalo kurz 15 účastníků. V roce 2012 absolvovalo 17 účastníků. V roce 2013 absolvovalo 18 účastníků.

ZZA v roce 2012 a 2013 nepořádal Junák, okres Hodonín. Pořadatelem těchto dvou ročníků bylo Skautské záchranářské středisko.

V roce 2014 na jaře byl kurz odložen z důvodů malého zájmu.

V roce 2015 v zimě absolvovalo kurz 13 účastníků.

ZDRAVOTNÍK ZOTAVOVACÍCH AKCÍ (8 hod.) – doškolovací kurz

Kurz je určen pro všechny, kteří absolvovali 39 hodinový kurz Zdravotník zotavovacích akcí před 4, nejdéle však 6 lety a jsou registrováni v Junáku.

2015
V sobotu 11.4. se ve Veselí n.Mor. na skautské klubovně konal. Přijelo  18 sester a bratrů nejen z našeho okresu. Zopakovali si vše podstatné, co k vykonávání zdravotníka potřebujeme. Nešlo jen o teorii, ale zkusili si i resuscitaci na naší oblíbené „Anduli“. A všichni účastníci kurz udělali.

2014
Doškolovací ZZA proběhl 24. května. 2014 ve Veselí nad Moravou – z účastnilo se 11. účsatníků, přednášel Bohouš.

Proběhnul 9. 3. 2013 ve Veselí nad Moravou. Úspěšně absolvovalo 14 účastníků.