ZÁVODY (Svojsíkův závod, Závod vlčat a světlušek)

Svojsíkův závod

Hlavní přínos Svojsíkova závodu je v podpoře družin a družinového systému. Celý závod je postaven na spolupráci a týmové práci družiny. Pokud v tomto družina nevyniká, v závodu nebude zřejmě úspěšná. Proto by ji měla účast v závodě nebo snaha po dobrém umístění motivovat k posilování spolupráce a týmové práce v družině a tím i k rozvoji družinového systému. Svojsíkův závod vám může taktéž přinést podnětnou zpětnou vazbu na činnost vaší družiny, pokud ji uvidíte ve srovnání s ostatními družinami v úkolech vyžadující spolupráci a zvládnutí praktických situací z dnešního života. Svojsíkův závod je pořádán od základních přes krajská až po celostátní kolo každý lichý rok.

Závod vlčat a světlušek

Zatímco Svojsíkův závod je určen skautům a skautkám, každý sudý rok je obdobným způsobem pořádán Závod vlčat a světlušek.

2014

DSC_2358Základní kolo závodu vlčat a světlušek letos proběhlo 26. 4. 2014 v Kloboukách u Brna.
Závod se nesl ve znamení smaragdového kříže. Vysledky_ZVaS2014, Fotky ZDE

2013

Základní kolo Svojsíkova závodu proběhlo 27. 4. 2013 v Hodoníně pod taktovkou střediska Přátelství Hodonín, okresu Hodonín a Výchovného odboru Želvičky. Zúčastnilo se 70 osob v 10 hlídkách. Bohuželvlivem několika okolností, žádná hlídka na krajské kolo nepostupuje.

Výsledky i s odůvodněním najdete zde:  SZ_výsledky

V okrese Hodonín se také uskutečnilo krajské kolo Svojsíkova závodu a to ve dnech 31. 5. – 1. 6. 2013 na základně Littner u Bzence-přívozu. Pořadatelem bylo středisko Ratíškovice.

Výsledky závodu si můžete prohlédnout zde:

2012

V roce 2012 se základní kolo Závodu vlčat a světlušek uskutečnilo v sobotu 28. dubna 2012 v Mikulčicích. Závodu se zúčastnilo 20 hlídek (10 dívčích a 10 chlapeckých) – celkem 104 dětí.

Vysledky_ZVaS_elektronicky-d

Vysledky_ZVaS_elektronicky-ch

2011

V roce 2011 se základní kolo Svojsíkova závodu uskutečnilo v sobotu 30. dubna 2011 v Ratíškovicích.

Zúčastnilo se 12 Hlídek 6 dívčích a 6 chlapeckých téměř z celého okresu.

Více informací naleznete zde

Pozvánka:  ZK SZ 2011

Z historie základních kol závodů

Zavody_okres_vysledkove_listiny