Okresní jamboree

Okresní jamboree je celookresní víkendové setkání všech skautů a skautek, které pořádá okres Hodonín v červnu každý sudý rok od roku 2000.

Rok 2016

V roce 2016 proběhlo 9. Okresní jamboree ve dnech 10. – 12. 6. 2016 na Littneru u Bzence-přívozu.

okresni_jamboree_2016

Předně patří poděkovat všem účastníkům akce a zejména všem, kdo se podíleli na zdárném průběhu i přípravách akce. Moc si toho vážíme.

Akcí prošlo více jak 252 účastníků, což je 28,5% členské základny!

Tisková zpráva k akci : TZ_JUNAK_Jamboree_2016

Další fotky jsou ZDE od Amazonky a ZDE od Hracha

Projekt Okresní jamboree aneb tvůrčí dílna podpořil Jihomoravský kraj.JK_poz

Zpev_u_ohne Vybubnovani_nastupu Rytirska_druzina Hra Roverske_setkani Rukodelky

Karluv_bratr

Rok 2014

V roce 2014 proběhlo 8. Okresní jamboree ve dnech 6. – 8. 6. 2014 ve Vřesovicích.
Akce proběhla úspěšně,  zúčastnilo se jí 136 osob.  Fotky od Čoka .
Reportáž TVS Kyjov z Jamboree
Napsali o akci  Hodonínský deník (rovnost)  a Nové Slovácko

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na okresním Jamboree byla předána Karlu Rybovi – Mývalovi Medaile svatého Jiří – třetí stupeň, za práci v junáckém okrese Hodonín a vedení kurzů Velká Morava. Předání se ujal bratr Marek Baláš – Čiča, načelník Junáka.

2012

Ve dnech 8. – 10. 6. 2012 na Lučině u Tvarožné Lhoty a Radějova se konalo již VII. Okresní jamboree. Akce je pro všechny světlušky, vlčata, skautky, skauty, rangers, rovery i dospělé skautky a skauty z okresu Hodonín. Akce byla motivována výročím 100 let skautingu v Českých zemích a v rámci okresu Hodonín oslavy tohoto výročí ukončila. Akce se zúčastnilo 118 skautů a skautek. I přes střídání deštivého a slunečního počasí se akce vydařila a všem zúčastněným se líbila.

V neděli se v rámci akce uskutečnila tradiční Tvůrčí dílna, v rámci které si 123 účastníků vyzkoušelo různé výrobky – např. pletení turbánků, malování na textil, výroba kytiček, papírových krabiček, pletení košíků a jiné.

Z historie okresního jamboree:

Z historie okresních jamboree