Skautští vedoucí se bavili v Ratíškovicích.

Pro každého, kdo aktivně pracuje s dětmi a mládeží, je důležité, aby se sám účastnil zážitkových akcí a „dobil si tak své baterky“. Účastníci rádcovského kurzu Pyramida k tomu dostali příležitost první dubnový víkend v okolí Ratíškovic. Na zdejší skautské klubovně probíhala  „5. víkendovka RK Pyramida

 

Tzv. „syndrom vyhoření“, tedy celková únava a ztráta zájmu o další činnost, je i mezi skautskými vedoucími dobře známým jevem. V rámci svého výchovného programu se mu Junák – český skaut snaží předcházet. Ukázkou této snahy jsou i tzv. zážitkové akce pro aktivní rádce i vedoucí.

Jednou z nich byla i 5. víkedovka rádcovského kurzu Pyramida. Je to projekt účastníku kurzu „oddílového rádce Pyramida“.  Tito starší vedoucí, kteří obyčejně připravují program pro celý skautský oddíl, si tak mohli všechny své nové zkušenosti a informace prakticky vyzkoušet na svých mladších kamarádech.

Připravili pestrý program, jenž zahrnoval nejen psychologické a komunikační hry nutící k zamyšlení a prohlubující sebepoznání, ale také pořádné „bojovky“, při nichž se mohli všichni náležitě vyřádit.

26ti účastníkům rovněž přálo počasí a měli tak možnost zahrát si  noční hru a zahájit „opékací sezónu“ večeří nad ohýnkem.

Související texty: Učíme se připravit pro děti kvalitní program.

Kontakt: orjhodonin@skaut.cz

 

Komentáře jsou uzavřeny.