Instruktoři tradičních vzdělávacích Lesních kurzů Velká Morava  se připravovali na své role během hlavního letního běhu. Začátkem března se  v pražské klubovně na Čihákově konala  akce nazvaná „Free víkend“. Sešli se na ní bezmála dvě desítky mladých lidí, kteří pomohou dosáhnout desítkám dalších dobrovolníků nezbytné kvalifikace pro vedení dětských skautských oddílů.  

 

Vše je přirozeně nutné předem dobře připravit. Zajistit, aby kurz byl nejen poučný a poskytnul účastníkům dostatečné informace pro složení následné zkoušky (tzv. čekatelské nebo vůdcovské), ale rovněž zábavný, je skutečnou výzvou.

Aby se něco podobného mohlo podařit, je zapotřebí kvalitního týmu instruktorů. A proto první březnový víkend probíhaly intenzivní porady, kde se plánovalo, koordinovalo, diskutovalo a seznamovalo. Nechyběl ani užitečný workshop rétoriky, kde mohli instruktoři odhalit své nedostatky při řečnickém projevu. Došlo i na trochu zábavy, když účastníci navštívili vystoupení pražského divadla Semafor „Co na světě mám rád“ s Jiřím Suchým a Jitkou Molavcovou.

Lesní kurzy patří tradičně k těm největším zážitkům každého skautského činovníka a vzpomínky na ně, jako jedinečný zážitek, často zůstávají do konce života. Instruktoři na „Free víkendu“ učinili vše pro to, aby se i letošním účastníkům Lesních kurzů Velká Morava organizovaných Okresní radou Junáka Hodonín podařilo tento zážitek zprostředkovat.

Více informací na stránkách Lesní kurzy Velká Morava.

 

Kontakt: orjhodonin@skaut.cz

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.