Poslední únorový víkend v mysli 23 mladých lidí z různých koutů Česka doslova zakořenily důležité události počátků vzniku našeho státu. Na skautském srubu Brno lesná  totiž probíhala roverská akce  Kořeny „České půlstoletí“ 2017. 

Tematické víkendové akce pro dospívající skauty a skautky, jež jsou, jak poučné tak zábavné, mají v rámci Junáckého okresu Hodonín dlouhou tradici.

Během této si pomocí dramatických prvků a her účastníci dokonale připomněli nelehkou  část  našich dějin. Od vzrušujících začátků našeho státu se dopracovali až k mobilizaci a přes  Mnichovskou dohodu pak k období protektorátu. Po osvobození následovala „poprava nacistického pohlavára“ a „svobodné volby“, které skončily vítězstvím KSČ.  Poté co se „KSČ ujala vlády“, pohybovala se mezi účastníky „tajná policie“, která sbírala informace o těch, jež chtěli emigrovat. Ti byli později „zatčeni“ a byl s nimi „proveden vykonstruovaný proces“.  Celá víkendovka skončila v neděli „příjezdem vojsk Varšavské smlouvy“.

O dalších aktivitách organizátorů Kořenů se můžete dovědět na jejich webových stránkách i Facebookovém profilu.

Některé další fotografie z akce naleznete i zde

Kontakt: orjhodonin@skaut.cz

 

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.